Jakie badania wykonać, aby upewnić się, że jestem zdrowa?

Witam, kilka dni temu współżyłam pierwszy raz analnie z moim partnerem, ale w ekstazie zapomnieliśmy o prezerwatywie. Stosunek szybko sie skończył, gdyż był dla mnie bolesny, ale doszło do penetracji i otarć oraz krwawiącej ranki na zewnątrz (powoli się goi). Teraz bardzo denerwuję się, że przez moją nieodpowiedzialnosć mogłam się zarazić jakąś poważną chorobą. Poza HIV jakie badania warto wykonać, by upewnić się, ze jestem zdrowa. Na jakie objawy zwrócić uwagę. Słyszałam, ze można w ten sposób zarazić się bardzo groźnym wirusem HPV? Bardzo proszę o odpowiedź.

Chorobami przenoszonymi drogą płciową jest zakażenie HIV, HPV, kiłą, Chlamydią trachomatis, rzeżączką. Jeśli ma Pani obawy warto udać się do poradni chorób zakaźnych lub dermatologiczno- wenerologicznej. Skierowanie otrzyma pani od lekarza rodzinnego.