Czy jest duże ryzyko przeniesienia HIV w tej sytuacji?

Seks analny a HIV Ostatnio z partnerem uprawiałem seks analny z prezerwatywą, która jednak pękła w trakcie. Przerwaliśmy po tym natychmiast stosunek. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę zachować na HIV? Jestem przewrażliwiony na punkcie swojego zdrowia
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Na takie pytanie trudno odpowiedzieć. Aby uzyskać spokój proponuję po 12 tygodniach od kontaktu wykonać badanie na obecność HIV. Cześć laboratoriów analitycznych ma w swojej ofercie pakiety na obecność różnych patogenów przenoszonych drogą płciową. Bo nie tylko HIV jest problemem, aktualnie jest rozpoznawanych coraz więcej przypadków kiły, groźną chorobą jest też wirusowe zapalenie wątroby.