Co oznacza ból i opuchlizna okolicy oczu?

Od miesiąca budze się ze spuchniętą gorną powieką, czasami też dolną. W styczniu miałam zapalenie spojówki. Teraz nie mam czerwonych oczu ani nie ropieją. Sa suche, a krople nie pomagają. Nigdy nie byłam na nic uczulona. Robiłam też przerwy w stosowaniu kosmetyków, więc to nie to. W ciągu dnia opuchlizna lekko schodzi, a rano znów są opuchnięte. Odczuwam tez bol kiedy ruszam gałkami i oczy sa wrazliwe na swiatło. Dzisiaj tez lekko boli mnie glowa w okolicy oczu. Co to moze byc?
KOBIETA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Witam Panią,może to być zastój chłonki lub innych płynów ustrojowych po tej stronie z powodu niewykryte stanu zapalnego zatok lub zębów do leczenia lub korzeni zębów w tej okolicy .Czy ten stan obrzęku utrzymuje się cały dzień,czy na pewno drugi oczodół z powiekami wyglada dobrze? Proszę nie lekceważyć bólu przy ruchu gałkami ocznymi,może to wskazywać na podrażnienie lub zapalenie w głębi oczodołów, na choroby tarczycy, lub na poważne choroby krwi na przykład chłoniaki lub białaczki .Proszę udać się do specjalisty .Pozdrawiam serdecznie dr Kinga Jach