Co oznacza ból narośli kostnej?

Dzień dobry k. 40l. Na lewym kolanie, parę cm poniżej czubka zgięcia kolana mam narościętą kość (nie dużą) , która boli (raz boli a raz nie ) od uderzenia się w młodości jako nastoletnie dziecko. W stawie kolanowym mam też odłamek kości. Lekarz mówił że gdyby ta kość bolała to trzeba wykonać zabieg. Jeżeli tak na czym polega ten zabieg. A czy przypadkim to ten odłamek nie powoduje bólu tej narośli kostnej bo boli ta narośnięta kość. (guzowatość kości) i trzeba go usunąć. Mam wysoko ułożone rzepki. Proszę o odpowiedż.

Lek. Michał Lenard

Niestety, na podstawie Pani opisu nie da się udzielić rzetelnej informacji. Konieczna będzie wizyta u ortopedy, który Panią zbada, zleci wykonanie badań kolana (zdjęcie RTG, ew. MRI) i na podstawie wyniku będzie mógł zdecydować o właściwym leczeniu. Pozdrawiam!