Co oznacza ból nóg przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Biorac tabletki antykoncepcyjne zawsze odczuwam bol w lewej nodze, uwidaczniaja sie zyly i noga jest lekko spuchnieta. I w ciagu 2, 3 tygodni po odstawieniu tabletek noga wraca "do normy". Z tego względu moja ginekolog zabronila mi brac hormony ze wzgledu na ryzyko zakrzepicy (nie pale, w rodzinie nigdy nie bylo zakrzepicy, zylakow nie mam, waze 56kg przy wzroscie 165cm), jednak chcialabym byc zabezpieczona przed ciaza - czy w moim przypadku sa mozliwe inne formy antykoncepcji (mam 24lata)

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że nie hormonalne. ew diagnostyka hematologiczna lecz uważam że ryzyko zakrzepicy przy takich objawach jest dość wysokie.