Co oznacza ból płuc po paleniu?

Witam. Mam 18 lat. Ostatnio zdarzało mi sie często palić papierosy, ok. 2 dziennie, od tygodnia bolą mnie płuca i czasami przełyk, ale ból przechodzi. Wczoraj zapaliłam papierosa i ból wrócił. Czy moze to oznaczac nowotwór Dodam, ze ostatnio w mrozy chodziłam z rozpiętą kurtką, czy to tez mogło miec wpływ na ból z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Nowotwór płuc jest raczej mało prawdopodobny. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!