Co oznacza ciemna skóra wokół oczu?

Witam. Na imie mi Damian, mam 19 lat. Niepokoi mnie wyglad moich oczu. Duzo osob mowi mi, ze wygladam jakbym w ogole nie spal lub siedzial w piwnicy calymi dniami jakkolwiek to nie brzmi. Chodzi mi konkretnie o miejsce tuz pod oczyma. Skora w tym miejscu jest znacznie ciemniejsza od reszty. Do tego jest bardzo delikatna, cienka. Gdy ja lekko scisne, to mam wrazenie jakby pod nia byl jakis plyn. Nigdzie indziej nie czuje, bym mial taka skore jak pod oczyma. Jesli chodzi o sen, to dosc czesto budze sie w nocy. Mam takie okresy, ze przez caly tydzien dzien w dzien sie budze, ale czasem nie budze sie w ogole. Przez ok. dwa lata nie mialem zadnych snow(a przynajmniej zadnych nie pamietalem po obudzeniu sie). Ostatnio mialem kilka, wiekszosc raczej niemilych dla mnie; bardziej jako koszmary. Do niedawna sypialem srednio 8-9 godzin. Gdy mialem wolne to zdarzalo mi sie spac nawet po 12 godzin. Bardzo lubie dlugo spac. Od lekko ponad miesiaca spie po ok. 7 godzin zawsze wstajac o tej samej porze. Kilka razy obudzilem sie chwile przed budzikiem. Takie oczy, jak wymienilem wczesniej mam juz od kilku lat, nie wiem co moze byc przyczyna tego, ze tak wygladaja, ale mi sie to nie podoba. Nie wiem co moge tu jeszcze napisac, co moze byc istotne. Dziekuje bardzo za poswiecony mi czas.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowa diagnostykę z krwi