Co oznacza ciemno-brązowe plamienie?

Mam 26 lat i od tygodnia zauważyłam na bieliźnie brązową wydzielinę na pewno nie jest to krew bardziej przypomina jakiś brud. Nie wiem czy to jest istotne ale ostatnią miesiączkę miałam 29.09 przechodziłam wtedy trochę stresujący czas i myślałam, że dlatego spóźnia mi się kolejna miesiączka, którą dostałam 12.11 czyli po 44 dniach, a od 28.11 mam to plamienie. Dziś zauważyłam również krew, ale nie czuję objawów przed miesiączkowych na ogół mój cykl ma od 32-34 dni. Od jakiegoś czasu mam również lekkie bóle podbrzusza.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Stres, zwłaszcza silny lub długotrwały, może spowodować przejściowe zaburzenia cyklu. Mogło się zdarzyć, że przyczyną opóźnienia poprzedniej miesiączki był właśnie stresujący czas w życiu.
Natomiast jeżeli stres przestał działać a miesiączki są nadal nieregularne i dodatkowo pojawiają się plamienia należy to wyjaśnić. Przyczyną mogą w tym przypadku być zaburzenia hormonalne, torbiele jajnika.
Dlatego w Pani przypadku wskazana jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam