Co oznacza czerwone zabarwienie skóry u dziecka?

Czerwona I szorstka skory na twarzy 5miesiecznego syna. Juz opadaja nam rece borykamy sie z tym problemen juz miesiac najgorzej jest w nocy bo skora wysusza sie I swedzi , bylismy u dermatologa zapisal nam masc ale Niestety twarz zrobila sie jeszcze bardziej czerwona I szorstka I do tego bardzo go swedzi , zmienilismy posciel zeby nie mial stycznosci z poduszkami z pierzy bo dermatolog tak zalecil ale to nie dziala teraz uzywamy na Dzien dzisiejszy krem emotopic troche pomaga ale rezulatow duzych nie ma...

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą wskazywać np. na atopowe zapalenie skóry. Warto skonsultować się z pediatrą, który wskaże najlepsze postępowanie. W przypadku podłoża alergicznego takich zmian pomóc może również alergolog.