Co oznacza dokanałowe uwypuklenie krążków międzykręgowych modelujące worek oponowy?

Witam, jestem po dwóch wypadkach samochodowych, mam pracę siedzącą. Miałam zrobiony MR kręgosłupa szyjnego. Opis: badanie MR kręgosłupa w odcinku C1-Th3 wykazuje na poziomach C4-6 dokanałowe uwypuklenie krążków międzykręgowych, modelujące worek oponowy. Pozostałe przestrzenie międzykręgowe bez dokanałowych dyskopatii krążków międzykręgowych. W rdzeniu kręgowym na poziomie C5-7 zaznaczony kanał centralny, którego średnica wynosi 2-3mm. Poza tym rdzeń kręgowy w badanym odcinku bez zmian. Wizytę u neurologa mam dopiero za pół roku, dodam,że bardzo często boli mnie lewe ucho. Ból jest nie do wytrzymania. Laryngologicznie, stomatologicznie wszystko jest ok. Z góry dziękuję za interpretację.

Oznacza konieczność rozpoczęcia specjalistycznego usprawniania, w celu zmniejszenia objawów i zmniejszenia prawdopodobieństwa leczenia operacyjnego. Pozdrawiam