Co znaczy wypuklina krążka międzykręgowego, która powoduje modelowanie worka oponowego?

Dzień Dobry ! Drętwieje mi lewa ręka więc zrobiłam rezonans kręgosłupa szyjnego.Otrzymałam taki wynik; Lordoza szyjna zniesiona Na wysokości C4/C5 okrężna wypuklina krążka międzykręgowego,która powoduje modelowanie worka oponowego,zwężenie zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów międzykręgowych. Na wysokości C5/C6 centralna wypuklina krążka międzykręgowego,która powoduje modelowanie worka oponowego. Na wysokości C6/C7 okrężna p.j.m krążka międzykręgowego,która powoduje zmniejszenie przedniej płynowej rezerwy kanału kręgowego,zwężenie zachyłków bocznych kanału kręgowego oraz obu otworów międzykręgowych.Przebudowa okołoblaszkowa typu II Wysokość i sygnał trzonów kręgów prawidłowe. Widoczny w badaniu odcinek rdzenia kręgowego o prawidłowym sygnale. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Krążki międzykręgowy uwypuklają się do kanału kręgowego i uciskają rdzeń kręgowy, co powoduje Pani objawy. Wynik powinien być oceniony przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. Pozdrawiam!