Co oznacza drobne ognisko hypodensyjne w wątrobie?
Witam byłam na TK jamy brzusznej bez kontrastu i wy wyniku wyszło: W prawym płacie wątroby podtorebkowo drobne ognisko hypodensyjne 6 mm-torbiel? w badaniu bez podania kontrestu ocena utrudniona. Czy to mogłoby być coś złego niż tylko torbiel i czy trzeba kontynuować dalszą diagnozę?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Postępowanie zależy od całości obrazu klinicznego, ma Pani jakieś objawy? Czemu było wykonane tk? Przyjmuje Pani jakieś leki? Antykoncepcja? Sugeruję kontrolę u lekarza zlecającego badanie. Wydaje się że na razie wskazana będzie kontrola za jakiś czas 6-12 miesięcy.
Pozdrawiam