Co oznacza duodenitis chronica simplex mediocris gradus?

1 duodenitis chronica simplex mediocris gradus. 2 gastritis chronica activa antralis maioris gradus. Metaplasia intestinalis mucosae. zapalenie 3 atywność 3 zanik 0 metaplazja jelitowa typII stopień 1 Hpylori (-) uj przełyk bez zmian wpust luźny, żołądek podatny na insuflację o regularnym układzie bł. śluzowej z miernym przekrwieniem i nadżerkami w części antralnej i opuszce dwunastnicy. Odżwiernik drożny symetryczny dalsza część bez zmian. Panie doktorze czy to stan przedrakowy jak to rozumieć

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa i odpowiednie leczenie