Co znaczy Gastritis chronica corporis maioris gradus?

Witam proszę o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego- 1. Gastritis chronica antralis gradus Metaplasia intestinalis mucosae. zapalenie-3, aktywność -0, zanik-0, metaplazja jelitowa typ III , stopień 1. 2. Gastritis chronica corporis maioris gradus. Zapalenie -3, aktywność-0, zanik-0 metaplazja jelitowa-brak H.pyroli (-)uj.

Witam , przetłumaczenie wyniku niewiele pomoże Pani w zrozumieniu istoty choroby! - wynik jest dla lekarza prowadzącego! Proszę koniecznie, na spokojnie, omówić z nim sprawę! W każdym razie , w opisie nie ma mowy o podejrzeniu nowotworu - bo o to chyba chodzi głównie w pytaniu! z.żurawski