Co oznacza dysfunkcja podwzgórzowo-przysadkowa w zakresie osi gonadotropowej?

Witam serdecznie. Dzisiaj zostałam poinformowana przez lekarza, że cierpię na "dysfunkcja podwzgórzowo-przysadkowa w zakresie osi gonadotropowej", niestety nie za bardzo rozumiem co to oznacza. Bardzo prosiłabym o proste wyjaśnienie tego zawiłego terminu.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie ma Pani objawy? Powyższa jednostka chorobowa może objawiać się w rożny sposób. Ogólnie jest pewien problem w sterowaniu poziomu tropin z podwzgórza