Co oznacza dyskomfort odczuwany w szyi?

Dzień dobry. Przez długi czas zmagam się z pewnym problemem, który dotyczy mojej szyi i wpływa bardzo na komfort życia. Na samym końcu szyi i dole głowy czuję uciskanie podczas obrotu. Jak siedzę prosto i chcę obrócić głowę to czuję lekkie ściąganie, szarpanie, ucisk w gardle. Czuję też ciepło w tym miejscu. Siedząc prosto i wyciągając głowę jak najmocniej do przodu czuję uciskanie w punkcie góra szyi - dół głowy w środku, to jest ten punkt. Jakie badania powinienem zrobić ?. Dziękuję za pomoc!

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to powiększona tarczycy? Torbiel boczna szyi? W pierwszej kolejności sugeruję rtg klatki piersiowej.
Pozdrawiam