Co oznacza dyskomfort w klatce piersiowej?

Witam, mam pytanie, po 1,5 miesięcznym zapaleniu oskrzeli i leczeniu 3 antybiotykami, może cos stać się z żołądkiem? od tamtego czasu mam taki dyskomfort za mostkiem, w klatce piersiowej, czasami mocniej taki ucisk a czasem tylko dyskomfort. Połknęłam i łykam często probiotyki, minął rok od choroby, a to nie mija. Czasami mam wrażenie że cofa mi się lekko pokarm po posiłku, czy antybiotykoterapia mogła uszkodzić mi żołądek? Jak to leczyć? Brałam polprazol przez dwa tygodnie, trochę jakby było lepiej, czasem łykam ranigast, ale ...do normalności nie wróciłam. Czy możliwe że antybiotyki spowodowały wrzody? co można zrobić poza gastroskopią, której się boję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

pani dolegliwości mogą sugerować refluks żołądkowo-przełykowy lub zapalenie błony śluzowej żołądka i nie muszą mieć związku z poprzednią chorobą i zastosowanym leczeniem. Najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani do lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i badaniu będzie mógł zlecić odpowiednie leczenie i ewentualnie dodatkowe badania diagnostyczne (być może gastroskopia nie będzie potrzebna).