Co znaczy gorzki smak w ustach, ból w klatce piersiowej?

Witam ! Mieszkam w Szkocji i bardzo ciężko jest tu o prawidłowa pomoc medyczna . Zacznę od początku . Od 1,5 roku bardzo często pobolewalo mnie gardło ból typowy dla infekcji do tego węzły przy uszach , stawiano diagnozę - wysuszenie śluzówki , infekcja , alergia ... ale niestety nic nie pomagało . Czuje czasem gorzki smak w ustach , ból w klatce piersiowej , czasem suchy kaszel , bóle za mostkiem , pieczenie w żołądku , czasem mam problem z odbiciem - chce ale jakby się cofało . Bol żołądka .

podejrzenie choroby refluksowej np refluks gorzki stad smak---gastrolog

"1. Objawy przełykowe: zgaga (uczucie pieczenia za mostkiem) i cofanie się treści żołądkowej do przełyku; nasilają się w pozycji leżącej na wznak, przy pochylaniu się i podczas parcia, zwłaszcza po obfitym lub tłustym posiłku.

2. Objawy pozaprzełykowe: chrypka (szczególnie rano, wskutek drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową), suchy kaszel lub świszczący oddech (objawy astmy wywołane aspiracją treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego lub skurczem oskrzeli na drodze odruchu z nerwu błędnego w wyniku drażnienia dolnej części przełyku), ból w klatce piersiowej (ChRP jest najczęstszą [~50%] przyczyną niesercowego bólu zamostkowego). Mogą występować bez typowych objawów ChRP.

3. Objawy alarmowe, wymagające szybkiej diagnostyki endoskopowej: zaburzenia połykania (dysfagia), bolesne połykanie (odynofagia), utrata masy ciała, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego (jawne lub utajone).

ChRP może przebiegać bezobjawowo; wówczas refluksowe zapalenie przełyku stwierdza się przypadkowo podczas endoskopii. W przebiegu ChRP występują okresy zaostrzeń i remisji. Nieleczona ciężka ChRP może doprowadzić do poważnych powikłań"