Co może oznaczać ból w klatce piersiowej przy połykaniu?

Kilka dni temu piłam wodę i przy połykaniu poczułam ból w klatce piersiowej tak jakby w tej wodzie była jakaś piłka która bardzo ciężko przechodziła właśnie w okolicy klatki piersiowej. Od tego czasu cały czas boli. Nie wiem co z tym zrobić. Co to może być?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego. Być może są to pierwsze objawy chorób przełyku jak achalazja, rozlany skurcz przełyku czy choroba refluksowa przełyku.