Co może oznaczać skurcz w obrębie przełyku?

Dobry wieczór, moja 15 letnia córka ma od dłuższego czasu problemy z przełykaniem śliny i pokarmu. Jedzenie popija wodą, ponieważ bez niej nie przełknie jedzenia. Czasami skarży wie na skurcz w górnej części przełyku. Czy może to być coś poważnego? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą występować w wielu jednostkach chorobowych jak rozlany skurcz przełyku czy achalazja przełyku. Aby pogłębić diagnostykę niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań, które zleci np. gastrolog.