Czym jest ta gula w przełyku?

Witam, Od kilku dni odczuwam w przełyku/krtani/gardle, dziwną gule. Nie przeszkadza mi to przy jedzeniu czy piciu, ale czesto przy przełykaniu czuje kłucie. Czuje tak jakby coś mi siedziało z tylu na języku, jakbym nie mogła czegoś przełknąć. Jest to uczucie takie jakby cos mi trzymał kciuki na gardle, mam wrażenie ze sie uduszę, natomiast nie mam żadnego problemu z przełknięcie śliny. Dodatkowo czesto czuje jakby cos mi sie z żołądka przesuwało w gore przełyku, momentalnie dostaje ataku paniki.

Witam
Proponuję wpierw zrobić badania laryngologiczne, aby zdiagnozować ewentualną przyczynę opisanego objawu. Jeśli badania laryngologiczne wykażą normę, wówczas proponuję zgłosić się do doświadczonego terapeuty, aby rozkminować przyczynę blokady gardła.Być może jest to reakcja ciała na jakiś problem, który trzeba rozwiązać, a pomoże w tym psychoterapia.
Pozdrawiam
Anna Szyda