Co oznacza gula w gardle i puste odbijania?

Witam od roku mam takie dolegliwości: duszność, kaszel, bulgotanie w przełyku po jedzeniu, puste odbijanie. Gastroskopia nie wykazała zmian, ale będzie jeszcze powtarzana. Ostatnio mój chłopak złapał mnie za szyję( w formie żartu, zdaje sobie sprawę, że to brzmi głupio). Zrobił to bardzo delikatnie jednak ucisnął mnie w jakieś miejsce i od tego momentu przy przełykaniu śliny czuje taką gule w gardle, która przy przełykaniu się przesuwa. W dodatku mam od niej odruchy wymiotne. Czy mógł mi coś uszkodzić?

Proszę zacząć od odstawienia: mleka, cukru i pszenicy. Na kilka tygodni. Oczywiście zapraszam też na konsultacje, ale ta prosta porada przy opisywanych przez Panią objawach często przynosi ulgę :-)