Ucisk w klatce piersiowej i zgaga po jedzeniu

Witam. Od około miesiąca (dziś dokładnie drugi raz) odczuwam ucisk w klatce piersiowej - okolice serca i mostka. Ucisk występuje po jedzeniu. Ostatni raz do czynienia miałem z nim jakiś tydzień temu, gdy jadłem pizzę. Odczuwałem wtedy również palenie w przełyku - coś jak zgaga. Położyłem się spać a rano wszystkie objawy minęły. Dziś po zjedzeniu obiadu wrócił ucisk, który nadal trwa. Zgagi itp nie było.. Sam nie wiem czy to może mieć związek z płucami. Nie palę, alkoholu nie piję..

Witam serdecznie.
Podane objawy najprawdopodobniej związane są z chorobą refluksową przełyku. Jeśli objawy nie będą powtarzać się częściej wystarczy ich doraźne łagodzenie lekami zmniejszającymi wydzielanie żołądkowe. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.