Przewlekła zgaga nasilająca się podczas jedzenia

Witam od soboty mam pewien problem mianowicie prawie przez cały czas mam zgagę szczególnie nasilona jest ona podczas jedzenia lub picie czego kolwiek do tego co jakiś czas czuje kłucie z lewej strony zaraz pod rzebrami. Nie wiem co robić i czym łagodzić te objawy, dodam że przez to mam problemy z jedzeniem i jest to dla mnie dość uciążliwe

Witam. Uczucie zgagi może towarzyszyć przejściowo większości ludzi, najczęściej wiąże się ze stresem bądź spożyciem tłustych, ciężkostrawnych pokarmów. Proszę wspomagać się dostępnymi w aptekach preparatami zmniejszającymi wydzielanie żołądkowe lub preparatami ranigastu. Konieczne jest również przestrzeganie lekkostrawnej diety. n