Ciągłe bóle pod żebrem po jedzeniu

Witam. Około 2 tygodni temu po 3 dniach strasznie obfitych w ogromne ilości jedzenia czułam lekki ból -ciągły pod lewym żebrem pod piersią . Pojwial sie po porannym śniadaniu i zanikał na noc. Trwał on 2 dni po czym do dnia dzisiejszego po przebudzeniu ( ok 2 po wstaniu z łóżka ) co jakiś czas poczuje lekkie ukłucie po lewej stronie , jest ono bardzo delikatne i trwa ok Max 2 sekund. Czasem jest ono wyżej lub niżej. Pojawia kilkanaście razy dziennie . Dodatkowo często mam zaparcia. Pozdr

Witam. Takie objawy są wynikiem przeciążenia przewodu pokarmowego. Proszę wspomóc się dostępnymi w aptekach bez recepty preparatami zmniejszającymi wydzielanie żołądkowe, ziołowymi herbatkami poprawiającymi trawienie oraz naparami z siemienia lnianego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej pochodzą z przewodu pokarmowego i są konsekwencją nieprawidłowego odżywiania. Sugeruję tak zmodyfikować dietę, by spożywała Pani produkty lekkostrawne 5 razy dziennie w niewielkich ilościach a objawy powinny ustąpić. Gdyby się tak nie stało proszę udać się do lekarza POZ w celu przeprowadzenia dokładniejszej diagnostyki.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Powyższe objawy mogą mieć związek z, jak Pani to określiła "ogromnymi ilościami jedzenia". Proszę spróbować leczenia preparatami dostępnymi bez recepty, zmodyfikować dietę na lekkostrawną, z częstymi, ale mniejszymi posiłkami. Gdyby objawy nie ustępowały proszę udać się do Pani lekarza rodzinnego.

z poważaniem
Michał Kurek