Bóle brzucha: czy jestem na coś chora?

Od miesiąca dziwnie boli mnie żołądek, jest to dość nieprzyjemny ból. Boli gdy jestem głodna a jak zacznę jeść to nie daje rady. Należę do osób szczupłych i gdy wstaję rano to mam prawie całkowicie płaski brzuch a po zjedzeniu czegokolwiek zaczyna się powiększać i odstawać. Mam też takie uczucie gorąca w żołądku zdarza się ok 2 razy na dzień. Także po jedzeniu czuję takie dziwne przelewanie, jakby woda w brzuchu, ale tylko gdy coś zjem lub wypije, jest to bardzo uciążliwe. Nie wiem co to jest. Czy mogę być na coś chora? Dodam że od jakichś 2 miesięcy żyję w ciągłym stresie a te objawy wystąpiły ok miesiąc temu. Czy to może być spowodowane właśnie tym stresem czy jakąś inną przyczyną? Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Objawy, które się u Pani pojawiły mogą być wynikiem stresu ale w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę schorzenia przewodu pokarmowego m.in. choroby żołądka oraz zespół jelita nadwrażliwego.

Powinna Pani zastosować dietę lekkostrawną, spożywać posiłki często i w małych ilościach.
Wskazana jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz wykonanie badania lekarskiego. Wówczas lekarz zadecyduje o konieczności wykonania badań dodatkowych. Takie postępowanie jest niezbędne do postawienia rozpoznania oraz włączenia leczenia.
Pozdrawiam