Duży brzuch i pieczenie gardła po obfitych posiłkach a zgaga

Ostatnio zauważyłam ze po obfitych posiłkach szczególnie dużych rodzinnych obiadach mam uczucie bardzo pełnego brzucha i trochę piecze mnie w gardle. Czy to jest zgaga? Ciągle widzę w tv różne reklamy o niej ale nie wiem jak się objawia...

Witam! Opisane dolegliwości to najprawdopodobniej zgaga pojawiająca się w reakcji na nadmierne spożycie pokarmu. Proszę spróbować przyjmować mniejsze porcje oraz unikać pokarmów zwiększających wydzielanie kwasu solnego (ostre przyprawy, tłuste potrawy, alkohol, kawa, herbata, cola, czekolada, cytrusy). Doraźnie można wspomóc się również lekami zmniejszającymi wydzielanie żołądkowe.