Problemy z połykaniem, senność i ucisk na klatkę piersiową a refluks

Witam, od jakiś 5 tygodniu cierpię na problem (kluski w gardle) - początkowo lekarz podejrzewał globus histericus. Pojawiały się też stany lękowe podczas - połykania. Lecz było kilka nietypowych objawów: -Senność -Ucisk na klatkę piersiową - najczęściej wieczorami -Problemy z przełykaniem (uczucie zatrzymywania się pokarmów w "dołku szyjnym"). Po którejś z wizyt lekarz zaczął podejrzewać reflux - przepisał Helicid 40mg - miałem go przyjmować przez 7 dni, lecz objawy nie ustąpiły.

Witam serdecznie.
Jeśli objawy nie uległy zniwelowaniu po wdrożeniu leków zmniejszających wydzielanie żołądkowe, obecność choroby refluksowej jest mało prawdopodobna. Myślę że warto rozważyć wizytę w Poradni Zdrowia psychicznego, gdzie zostanie wdrożona diagnostyka w kierunku zaburzeń lękowych.