Płytki oddech, problemy z przełykaniem śliny i w trakcie mówienia przy refluksie

Jestem osobą cierpiącą na refluks żołądkowo-przełykowy. Od paru dni jestem podmęczony, rozdrażniony i mam płytki oddech, mam problemy z przełykaniem śliny i w trakcie mówienia czuje jakby coś uwierało mi w przełyku. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, ale mimo wszystko minął tydzień a ja wciąż odczuwam takie dziwne rozdrażnienie. Podobne objawy miałem z 2 miesiące temu, ale przeszło samo, lekarz po otrzymaniu wyników morfologii nie podjął leczenia, czy to może mieć inne podłoże niż refluksowe?

Trudno odpowiedzieć na Pana pytanie jednoznacznie. Te objawy nie są typowe dla choroby refluksowej przełyku, mogą tez występować w innych schorzeniach. Zawsze w przypadku nietypowych objawów pomocne bywa wykonanie gastroskopii, a u Pana przydałoby sie jeszcze badanie motoryki przełyku.