Czym jest gula w gardle?

Dwa tygodnie temu w pracy źle się poczułam, jakby wyskoczyła mi jakaś gula w gardle, zrobiło mi się słabo i zaczęło kręcić się w głowie. Na drugi dzień dostałam wysokiej gorączki. Byłam u laryngologa i usłyszałam, że był to atak paniki, po czym dostałam leki psychotropowe, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Przez dwa tygodnie chodziłam normalnie do pracy, czasami miałam takie uczucie lęku. W zeszłym tygodniu znowu źle się poczułam w pracy, zrobiłam się blada kręciło mi się w głowie. Byłam u lekarza rodzinnego, pani mnie zbadała, powiedziała tylko że potrzebuje odpocząć i że mam zaczerwienione gardło, dostałam 3dniowy antybiotyk, który właśnie dziś skończyłam brać. Niestety dalej źle się czuję, mam duszności, problemy z oddychaniem, bardziej odczuwalne jest to z prawej strony gardła, szczególnie to uczucie nasila się gdy jestem poza domem. Proszę o pomoc, nie wiem co mi dolega
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jakie badania wykonać przed zabiegiem laryngologicznym?

Przed zabiegiem laryngologicznym, podobnie jak przed każdą innym zabiegiem, pacjent musi wykonać szereg badań. Wszystko po to, by wszystko przebiegło sprawnie, skutecznie i bez żadnych komplikacji.

idąc za laryngologiem
"Globus histericus jest rodzajem czynnościowego zaburzenia przewodu pokarmowego. Objawia się uczuciem obecności ciała obcego, ściskania czy „duszenia” w gardle lub przełyku. Podczas spożywania płynów lub pokarmów objawy ustępują lub znacznie zmniejszają swoje natężenie. Ważne jest, by przed rozpoznaniem globus histericus wykluczyć organiczne pochodzenie dolegliwości. Nie można mówić o tym rozpoznaniu, jeśli występują realne zaburzenia w połykaniu płynów czy pokarmów. Należy również wykluczyć chorobą refluksową i inne choroby przełyku, a także m.in. zmiany w obrębie gardła, krtani, tarczycy czy szyi. Niepokojące może być występowanie, równocześnie z uczuciem ciała obcego w gardle, objawów ogólnych, takich jak utrata masy ciała, gorączka lub stan podgorączkowy czy niedokrwistości, a także chrypki lub bólu w trakcie przełykania. W razie ich występowania należy zachować wzmożoną czujność i wykonać dokładniejsze badania.
może to być faktycznie objaw stresu ale zawsze trzeba wykluczyć np sprawy kardiologiczne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty