Czym jest gula w gardle?

Dwa tygodnie temu w pracy źle się poczułam, jakby wyskoczyła mi jakaś gula w gardle, zrobiło mi się słabo i zaczęło kręcić się w głowie. Na drugi dzień dostałam wysokiej gorączki. Byłam u laryngologa i usłyszałam, że był to atak paniki, po czym dostałam leki psychotropowe, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzało. Przez dwa tygodnie chodziłam normalnie do pracy, czasami miałam takie uczucie lęku. W zeszłym tygodniu znowu źle się poczułam w pracy, zrobiłam się blada kręciło mi się w głowie. Byłam u lekarza rodzinnego, pani mnie zbadała, powiedziała tylko że potrzebuje odpocząć i że mam zaczerwienione gardło, dostałam 3dniowy antybiotyk, który właśnie dziś skończyłam brać. Niestety dalej źle się czuję, mam duszności, problemy z oddychaniem, bardziej odczuwalne jest to z prawej strony gardła, szczególnie to uczucie nasila się gdy jestem poza domem. Proszę o pomoc, nie wiem co mi dolega

idąc za laryngologiem
"Globus histericus jest rodzajem czynnościowego zaburzenia przewodu pokarmowego. Objawia się uczuciem obecności ciała obcego, ściskania czy „duszenia” w gardle lub przełyku. Podczas spożywania płynów lub pokarmów objawy ustępują lub znacznie zmniejszają swoje natężenie. Ważne jest, by przed rozpoznaniem globus histericus wykluczyć organiczne pochodzenie dolegliwości. Nie można mówić o tym rozpoznaniu, jeśli występują realne zaburzenia w połykaniu płynów czy pokarmów. Należy również wykluczyć chorobą refluksową i inne choroby przełyku, a także m.in. zmiany w obrębie gardła, krtani, tarczycy czy szyi. Niepokojące może być występowanie, równocześnie z uczuciem ciała obcego w gardle, objawów ogólnych, takich jak utrata masy ciała, gorączka lub stan podgorączkowy czy niedokrwistości, a także chrypki lub bólu w trakcie przełykania. W razie ich występowania należy zachować wzmożoną czujność i wykonać dokładniejsze badania.
może to być faktycznie objaw stresu ale zawsze trzeba wykluczyć np sprawy kardiologiczne