Czy mogę mieć takie uczucie od suchego gardła?

Witam pół roku temu od stresu miałam taką gule w gardle doszło do tego że poczułam takie pieczenie w gardle zajzalam i ubzduralam sobie ze mam powiększony jeden migdał i jestem napeqno poważnie chora wszyscy mówili że to dlatego że o tym myślę co dzień oglądałam.ten migdał wkoncu miałam jechać na wymarzony wyjazd w góry poszlam do lek rodzinnego z przekonaniem żenapewno jestem nieuleczalnie chora lekarz zajrzał do gardła i powiedział to napeqno nie jest tak ale dam ci skierowanie do laryngologa oczywiście nie uwierzyłam bo skoro laryngolog to napeqno już coś poważnego poszłam do podobno super pani doktor powiedziałam o wszystkim ponieważ doszło uczucie jakby włos w gardle raz za jednym migdałem raz za drugim raz na końcu języka pani powiedziała nic tam nie ma migdał nie jest wcale powiększony jest troszkę większy od drugiego po jakiejś infekcji i zapytała czy nie czuje suchości w gardle tak czułam dostałam larimax isle do ssania i siemię lniane trochę przeszło w zasadzie zapomniałam o tym na jakis miesiąc i znów to samo włos w gardle ciagly stres co to jest nakręcam się proszę o radę czy jeśli ciągle zaglądam w to gardło naprawdę mogę mieć takie uczucie od suchego gardła ?dodam że kaszle żeby ten włos wypadł ale tam chyba nic nie ma mam malutkie dziecko którym muszę się zająć a ja ciągle tylko myślę o tym że napeqno jestem ciężko chora proszę o rade

do rozważenia:"Globus histericus jest rodzajem czynnościowego zaburzenia przewodu pokarmowego. Objawia się uczuciem obecności ciała obcego, ściskania czy „duszenia” w gardle lub przełyku. Podczas spożywania płynów lub pokarmów objawy ustępują lub znacznie zmniejszają swoje natężenie. Ważne jest, by przed rozpoznaniem globus histericus wykluczyć organiczne pochodzenie dolegliwości. Nie można mówić o tym rozpoznaniu, jeśli występują realne zaburzenia w połykaniu płynów czy pokarmów. Należy również wykluczyć chorobą refluksową i inne choroby przełyku, a także m.in. zmiany w obrębie gardła, krtani, tarczycy czy szyi. Niepokojące może być występowanie, równocześnie z uczuciem ciała obcego w gardle, objawów ogólnych, takich jak utrata masy ciała, gorączka lub stan podgorączkowy czy niedokrwistości, a także chrypki lub bólu w trakcie przełykania. W razie ich występowania należy zachować wzmożoną czujność i wykonać dokładniejsze badania."
"Globus histericus zwykle ma podłoże emocjonalne (nerwicowe) i nie wymaga specjalnego leczenia, pomóc może samo zrozumienie łagodnego charakteru schorzenia, czasem potrzebna jest psychoterapia lub leczenie psychiatryczne lekami uspokajającymi, przeciwlękowymi czy przeciwdepresyjnymi.

Badania jakie mogą być pomocne w wykluczeniu bądź potwierdzeniu choroby odpowiedzialnej za występowanie uczucia ciała obcego, „guli” w gardle to badanie laryngologiczne (choroby gardła, krtani), gastrologiczne - manometria przełyku, gastroskopia, ewentualnie RTG, USG szyi (choroby tarczycy). Warto zacząć od wykonania podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia).

Wyżej wymienionych badań nie wykonuje się rutynowo u każdej osoby z globus histericus, ze względu na inwazyjność części z nich, tylko w przypadku występowania objawów alarmujących i silnego podejrzenia choroby, która może odpowiadać za dolegliwości.

Lekarz, zbierając dokładny wywiad oraz badając pacjenta, może już na wstępie wykluczyć znaczną część chorób dających objawy ściskania, ciała obcego w gardle"