Dokuczliwa zgaga i pieczenie w całym przełyku

Witam. Od kilku dni mam dokuczliwą zgagę . Pieczenie przełyku jest tak silne że aż bolą mnie tylne zęby. W trakcie posiłku odczuwam tak jakby pokarm nie przechodził do żołądka tylko zatrzymywał się na wysokości mostka i dopiero jak popiję przy uczuciu bólu pokarm przechodzi dalej. Potem odczuwam rozpierający ból właśnie w okolicy mostka. No i ta zgaga . Leki dostępne w aptece bez recepty nie pomagają. Co mi jest?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na zaostrzenie choroby refluksowej. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.