Co oznacza dyskretne symetryczne uwypuklenie krążka międzykręgowego?

Witam mam na imię marek odebrałem dzisiaj wynik z tk kręgosłupa ale nic z tych wyników nie rozumie a więc : poziom L4/L5-dyskretne symetryczne uwypuklenie krążka miedzykregowego dokanalowo z przyleganiem do worka oponowego.poziom L5/S1-posrodkowa przepuklina krążka miedzykregowego dokanalowo na 1/5 a- p kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego. Bardzo bym prosił o wyjaśnienie mi tego wyniku dziękuję

Dość typowy obraz dyskopatii odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W większości przypadków, po stwierdzeniu korzystnej zmienności objawów, kwalifikuje się do leczenia zachowawczego (Terapia Manualna, odpowiednio aplikowany ruch). Pozdrawiam