Co oznacza grudka na piersi i jak się jej pozbyć?

Witam, Na otoczce brodawki prawej piersi pojawiła mi się mała "grudka". Kilka takich posiadam odkąd tylko pamiętam. Niektóre z nich są mniejsze, inne nieco większe. Mam 33 lata, jestem po 2 ciążach, a moja pani doktor przy żadnym badaniu nie stwierdziła, że to coś niepokojącego. Znalazłam w internecie informację, iż są to gruczoły łojowe. Kiedy łapię taką "grudkę" w dwa palce, wyczuwalny jest pod nią niewielki podłużny "twór", czy to właśnie wspomniany gruczoł. Pod jednymi "grudkami" jest on bardziej twardy, pod innymi bardziej miękki, albo prawie niewyczuwalny. Przy niektórych przy ściśnięciu czasem "wyjdzie" trochę białego, podobnie jak w pryszczach. Dlaczego się pojawiają te "grudki" i czy mogą znikać, czy już na zawsze zostaną? Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam, Natalia

Lek. Katarzyna Szymczak

Takie zmiany mogą się pojawiać w piersiach w związku z ich przebudowa związana z wiekiem, zmianami hormonalnymi, Jeśli to faktycznie gruczoły łojowe,to nic groźnego.
Pozdrawiam