Co oznacza gulka w obrębie pochwy?

Witam, Od jakiegoś czasu zauwarzyłam coś „małego pryszcza” w dolnej części pochwy. Wyczułam go podczas mycia. Nie jest bolesny. Zrobiłam sobie okład z rumianku zdecydowanie się zmniejszył jednak nie zniknął. Nie mam gorączki ani innych dokuczliwych objawów. Normalnie poszłabym w takiej sytuacji do lekarza jednak jestem za granicą i obawiam się że mogę mieć problem z komunikacja. Wydaje mi się że może być to czyrak lub zapalenie gruczołu bertoliniego. Czy mogę prosić o wskazanie jakiś środków bez recepty na mój problem ? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Być może jest to - tak jak pani mówi: zapalenie gruczołu Bartholina lub torbiel gruczołu Bartholina. Zdecydowanie polecam udanie się z tym problemem do ginekologa. Internetowo nie ma możliwości postawienia diagnozy, a także polecenia leczenia bez recepty, gdyż może być wymagane leczenie antybiotykami lub skierowanie na zabieg wyłyżeczkowania zmiany. Pozdrawiam i życzę zdrowia.