Co oznacza guzek na głowie po uderzeniu?

Witam, koło 2 miesięcy temu bardzo silnie uderzyłam się w głowę o sufit. Nie zemdlałam, lecz od tamtej pory przy ziewaniu, lub mocniejszym kaszlnięciu odczuwam bardzo silny ból głowy u podstawy czaszki po prawej jej stronie. Dodatkowo ostatnio wyczułam po tej stronie szyi guzka, bezbolesnego przy dotyku. Mniej więcej w tym miejscu gdzie pojawia się ból przy ziewaniu. Nie robiłam żadnych badań po tym uderzeniu. Co to może być? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Z góry dziekuję za odpowiedź

Witam.
Być może związek pomiędzy uderzeniem a resztą objawów jest przypadkowy. Niemniej jednak stwierdzenie czegoś nowego w dodatku z niepokojącymi Panią objawami wymaga wyjaśnienia medycznego, musi to ocenić lekarz, w razie potrzeby zleci badania dodatkowe.
Z poważaniem
W. Łuczkowski