Co oznacza guzek nad żuchwą?

Dwa dni temu wyczułam ruchomy guzek nad żuchwą po lewej stronie. Mniej więcej w tym samym czasie na górnym dziąśle po tej samej stronie pojawiło się 5 mało bolesnych, białych plamek (2 większe i 3 mniejsze) czy może mieć to związek ze sobą i co to może być?

Witam
Białe plamki mogą oznaczać afty. Trudno określić czy zmiany mają związek pojawieniem się ruchomego guzka. Myślę, że najlepiej jeśli uda się Pani na konsultację do stomatologa.
Pozdrawiam