Co oznacza helicobacter pylori (ICD-9:U10) wynik dodatni z kału?

Witam. odebrałem wynik helcobacter pylori(ICD-9:U10) wynik dodatni z kału i żadnej więcej informacji. Proszę o informację co to oznacza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik świadczy o zakażeniu H. pylori. W zależności od obrazu klinicznego może być konieczna eradykacja - sugeruję zatem konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.