Co oznacza kłucie mięśni rąk i nóg?

od 2tyg czuję kujący ból mięsni rąk i nóg pieczenie i mrowienie leki p/zapalne dają mierną ulge, nie moge czytać książki bo od trzymania zacyna mnie boleć ręka to samo z telefonem kiedy rozmawiam.W nocy jak spię dolegliwości są mniejsze ale jak tylko sie spionizuje czuję napięcie mięśni nóg ,ręce też zaczynają boleć , mrowić i kłuć.Proszę o porade co robić. 
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bóle mięśni rąk i nóg

Witam. Od kilku miesięcy często boli mnie głowa w różnych częściach ( EEG oraz rezonans nic nie wykazały, poza nieprawidłowościami w kręgu 4 i 5 kręgosłupa). W lutym miałem wypadek, spadłem ze schodów, gdzie stłukłem lewą nogę (stopa), po 2 tygodniach zaczęła boleć mnie łydka, najpierw prawa potem lewa, a teraz praktycznie boli mnie wszystko, z tym, że ból jest płynny, czyli raz boli jedna noga i jedna ręka, lub druga noga i koniec. Do tego dochodzi też ból pleców (mam wykrytą chorobę Scheuermanna ze spłaszczeniem trzonów kręgowych w części środkowo dolnej). Od 2 miesięcy też budzę się w nocy po kilka razy lecz zaraz zasypiam. Mam też uczucie często ucisku na klatkę piersiową ( mniej więcej w połowie drogi do mostka). Robiłem szereg badań jedyne nieprawidłowości to Monocyty 11 % IGG 17,4 ale IgM ujemne Mikrocitosis + (nie wiem czy to dobrze czy źle). Miałem 3 razy robione PLT 268 potem 241 i potem 235 ( tendencja malejąca ). Ponadto często czuje się zmęczony i mam ciągle wysuszone usta, choć pije sporo płynów. Dodam jeszcze, że często ból nóg ustępuje przy wysiłku (np. jak idę na spacer). Wcześniej pociły mi się dłonie, ale ustało (THS i USG tarczycy w normie ) Dużo tego, ale tak mam...
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Obawiam się, że konsultacja internetowa to za mało, by móc ustalić przyczynę Pana dolegliwości. Wspomniane objawy nie są charakterystyczne dla żadnego zespołu chorobowego. Konieczne jest uszczegółowienie wywiadu (czy ma Pan zaburzenia widzenia, czy ma Pan poczucie przebiegającego prądu wzdłuż kręgosłupa, co Pana wybudza w ciągu nocy i wiele innych) i dokładne Pana zbadanie. Konieczna jest konsultacja neurologiczna, który ustali przyczynę drżenia mięśniowego.
Spierzchnięte usta przy braku pragnienia najczęściej spowodowane są niedoborami witamin i skłądników mineralnych, głównie witaminy A, B12 czy wapnia i magnezu. Bóle mięśni i uczucie ucisku w klatce piersiowej także mogą mieć związek z niedoborami powyższych jonów.
Przyznam, że nie rozumiem co miał Pan na myśli mówiąc "w połowie drogi do mostka". Konieczne jest pokazanie specjaliście miejsca, w którym odczuwa Pan ból i opisanie jego charakteru. Wskazane jest także wykonanie EKG. W tym powinien pomóc Panu lekarz rodzinny.
Przytoczone wyniki morfologii są niedokładne. Trombocyty, czyli płytki krwi są w normie. Na pewno nie można mówić o tendencji spadkowej przy tak dobrych wartościach. Napisał Pan również mikrocytoza +. Jak rozumiem, została rozpoznana niedokrwistość mikrocytarna (stąd możliwe osłabienie), jednak ze względu na brak przytoczonych wyników nie mogę powiedzieć nic więcej. Nie wspomina Pan także, czego dotyczą wartości IgM i IgG, co uniemożliwia interpretację wyniku.
Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Drżenie mięśni nóg i rąk

Witam , kilka razy dziennie przez kilka minut dopada mnie drżenie mięśni nóg lub rąk. Nie wiem co to może być więc proszę i dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam,

Przyczyn wymienionych przez Panią dolegliwości może być sporo. Istotne jest w jakich sytuacjach zdarzają się wymienione przez Panią dolegliwości, czy ew. są jakieś czynniki , które prowokują ich wystąpienie.Czy są jakieś inne objawy towarzyszące, np. nadmierne pocenie się, uczucie niepokoju, wzmożony apetyt, ból głowy, itd?. Warto byłoby, gdyby zmierzyła Pani sobie poziom cukru we krwi w momencie drżenia rąk, być może dolegliwości spowodowane są spadkami poziomu cukru we krwi, np. w hipoglikemii reaktywnej. Przyczyn może być sporo, także warto udać się do lekarza rodzinnego/internisty, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią i zleci Pani badania, a w razie potrzeby wyśle do odpowiedniego specjalisty, np. neurologa lub diabetologa (jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba).
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty