Co oznacza krew w wydzielinie z gardła?

Witam, po przeziębieniu podczas kaszlu pluje krwią. Jest to bardzo dużo krwi głównie sama bez śliny. Po obejrzeniu przez lekarza stwierdził iż krew wydobywa się z ran wytworzonych podczas kaszlu. Czy jest to możliwe przy tak dużej ilości krwi. Czy może powinnam udać się na prześwietlenie płuc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u pulmonologa i lub laryngologa i ustalenie dalszego postepowania