Mokry kaszel i wydzielina po bieganiu

Witam! Uwielbiam biegać. Jednak zawsze zaraz po skończonym biegu czuję, że oskrzela są zawalone wydzieliną i łapie mnie kaszel. Kaszel jest mokry. Muszę odkrztuszać wydzielinę, parę razy zakaszle i jak się wszystko oderwie to po jakiś 15 minutach kaszel ustaje. Taki mokry kaszel mam po każdym biegu. Gardło mnie nic nie drapie, podczas biegu oddycham przez nos. Co to może oznaczać? Czy mogę bez obaw kontynuować bieganie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza pulmonologa, po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postepowanie.