Mokry kaszel po bieganiu

Witam! Od dość długiego czasu mam nawet po krótkim bieganiu mokry kaszel. Gardło nie boli. Biegam kilka razy w tygodniu. Wcześniej nic mi nie jest dopiero jak skończę biegać to pojawia się mokry kaszel. Muszę odkrztusić zalegającą wydzielinę i potem kaszlu już nie ma. Tak jest po każdym bieganiu. Tylko wtedy kaszle na mokro. Dlaczego po bieganiu mam mokry kaszel, czy to coś groźnego i czy mogę nadal biegać? A może źle oddycham podczas biegu i stąd później mam ten kaszel? Uwielbiam biegać.

Aleksander Ropielewski

Przyczyn może być kilka. Nadreaktywność oskrzeli na warunki pogodowe i podrażnienie dróg oddechowych. Przewlekłe palenie papierosów oraz nagła zmiana wilgotności powietrza po powrocie z treningu. Oresowo występujące dolegliwości o podobnym chcarakterze nie powinny budzić niepokoju.