Skąd ta flegma i ten mokry kaszel po wysiłku?

Witam! 2 tygodnie temu zaczęłam wieczorem regularnie biegać po 3-4 razy w tygodniu. Jak skończę biegać to drapie mnie w gardle i mam flegmę, którą muszę odkasływać. Do domu wracam z mokrym kaszlem. W nocy kilka razy zakasłam, a rano flegmy już nie ma. Skąd ta flegma i ten mokry kaszel po wysiłku? Czy może to być spowodowane tym, że oddycham w czasie biegu przez usta? Czy mogę kontynuować bieganie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to spowodowane właśnie oddychaniem przez ustaw czasie biegu, co powoduje nieprawidłowa wentylację. Może pani dalej biegać, tylko proszę spróbować robić wdech nosem.
Pozdrawiam