Co oznacza krew w wydzielinie z płuc?

Witam mój tato od tyg.lezy w szpitalu miał problem z oddychaniem i czuł zmęczenie. Okazało się że wodę w płuc i dali mu najpierw tabletki żeby sama zeszła ale mamuśki nic prawie nie pomogło.Dzisiaj mu ta wodę ścigali ale martwię się bo wyszła z krwią. Dodam że miał badanie na prostata wątrobę i jelito i nowotworu nie ma i nie pali .proszę o odp czy rzeczywiście może to być nowotwór

Wszystko niestety jest możliwe, płyn w opłucnej może wynikać też z niewydolności krążenia, ale proszę pytać lekarzy prowadzących o ustalone przyczyny płynu w opłucnej