Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płyn w opłucnej po wszczepieniu by-passów

Witam mam pytanie mój tato człowiek w wieku 80lat miesiąc temu przeszedł operację wszczepienia by passów,dwa tygodnie później okazało się,że ma płyn w opłucnej zrobiono punkcję i podano leki moczopędne,aby resztki osuszyć niestety po tygodniu znów płyn sie pojawił znów go ściągnięto i miało byc już wszystko dobrze lecz po 5 dniach płyn znów jest i to w wiekszej ilości niz do tej pory.Proszę o porade co robic gdzie się udac jaka jest przyczyna zbierania się płynu,czy to ustąpi?Bardzo się martwie
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Nadciśnienie wtórne - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane występowanie płynu w jamach opłucnowych może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik niewydolności krążenia, infekcji, ale może być to także powikłanie pooperacyjne. Jeśli Pani tata wciąż jest w szpitalu, proszę zaufać lekarzom prowadzącym. Bez wątpienia robią wszystko, by poprawić stan zdrowia Pani taty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy