Obecność płynu w jamach opłucnowych nie stwierdza się
Dzień dobry Dzisiaj odebrałem wynik TK klatki piersiowej: Tk pokazało 5 guzków o wym. od 4 do 10mm. Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. Str.miązszu prawidłowa. Węzły chłonne obu wnek, śródpiersia niepowiększone. Opłucna nie wykazuje cech pogrubienia ani obecności zmian guzkowatych. Obecność płynu w jamach opłucnowych nie stwierdza się. Proszę o interpretację.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Sugeruję udać się z wynikiem badania do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.