Co oznacza mały, bolesny guzek pod pachą?

Witam. Od 3 dni wyczuwałam ból pod pachą, dziś wyczułam mały, ale bardzo bolesny guzek. Na powierzchni skóry nie ma ani zaczerwienienia, ani żadnych innych skórnych objawów. Proszę o odpowiedź

Dzień dobry,

Teoretycznie może to być odczynowy węzeł chłonny - zmieniony zapalnie. Jeśli objawy nie ustąpią, lub ustąpią i będą powracały, wówczas najlepiej skontaktować się z lekarzem, który zleci Pani odpowiednią diagnostykę, po to, aby precyzyjnie ustalić przyczynę. Jeśli chodzi o nowotworowo zmienione węzły, to są one najczęściej niebolesne, więc proszę nie denerwować się niepotrzebnie. W razie potrzeby, j/w proszę zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego lub dobrego specjalisty chorób wewnętrznych. Jeśli ból wystąpił po spożyciu alkoholu np. spożytego dzień wcześniej, proszę o tym fakcie poinformować lekarza (jest to ważny element wywiadu).

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych