Jak uporać się z gorączką u osoby po nacięciu ropnia?

Witam. Trzy tygodnie temu miałam nacinaną zaropiałego ropnia torbieli pinoidalnej. Potem na tydzień dostałam antybiotyk augumentin. Brałam. Gdy się skończył powoli zaczęłam źle się czuć. Osłabienie brak sił dreszcze ciągle zimno brak apetytu utrata wagi. Od kilku dni zrobiła mi się mała gulka pod lewą pachą. Na wizycie w przychodni przy zmianie opatrunku po nacięciu ropnia lekarz powiedział że to węzeł chłonny i kazał brać deksak. Wzięłam tylko raz bo dostałam biegunki. Biegunka minęła a ja czuję się jeszcze gorzej bo doszedł ból brzucha i straszliwy ból pod pachą tam gdzie była ta gulka bo teraz boli mnie cała pacha. Jest mi zimno w stopy cieżko mi się oddycha jakoś tak i tem do 37 stopni. Proszę o radę. Idą święta a ja leżę w łóżku od powrotu ze szpitala z nacięcia ropnia.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do punktu całodobowej opieki medycznej. Z tego co Pani opisuje konieczne jest wdrożenie skutecznej antybiotykoterapii, a niewykluczone, że i interwencja chirurgiczna. Lekarz, który Panią zbada oceni, jaka metoda będzie najskuteczniejsza.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych