Opuchlizna po nacięciu ropnia w okolicy brzucha

Witam, od 2 tygodni mam ropnia na skórze w okolicy brzucha, ropień został nacięty chirurgicznie i przez tydzień miałam założony drenaż. W poniedziałek został wyciągnięty drenaż i wszystko było w porządku, ropień był już płaski, goił się. Jednak od wczoraj znowu ból oraz opuchlizna, zebrała się ponownie ropa, dziś ponownie został wsadzony drenaż w ropnia i dostałam antybiotyk Oroflocina 500. Proszę o poradę czy to normalne ? Bardzo się martwie :( proszę o odp

Lek. Tomasz Budlewski

być może zbyt krotko byl poprzedni drenaż. proponuję poczekać do zadziałania obecnego leczenia.

Niestety nie pisze Pani z jakiego powodu powstał ropień Jeśli to tylko wynik zapalenia skóry i tkanki podskórnej powinien po takim drenażu się zagoić. Jeśli przyczyna jest inna ( na przykład choruje Pani na chorobę Crohna) leczenie powinno być inne. Powinna Pani zwrócić się do doświadczonego chirurga o poradę.