Co oznacza mój opis rezonansu kolana?

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co jest napisane w tym opisie rezonansu magnetycznego kolana? Badanie : MR stawu kolanowego lewego MR stawu kolanowego wykonano w sekwencjach Ax T2 *gre, Sag T1 FSE, Sag PD fat sat FSE, Cor STIR FSE, Cor PD, ACL PD fs FSE w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych, w warstwach grubości 1 mm, 2 mm, 4 mm. Dane kliniczne: stan po odległej artroskopii kolana lewego, po przebytych urazach skrętnych; aktualnie ból i ograniczenie ruchomości w stawie OPIS BADANIA: Wysokie ustawienie rzepki, wskaźnik Insalll Salvati około 1,7. Boczne przyparcie rzepki. Niejednorodna struktura sygnału chrząstki stawowej rzepki - obraz chondromalacji I stopnia. Poziome pasmo podwyższonego sygnału widoczne jest podtorebkowo w trzonie łakotki bocznej, z niewielkim przejściem na róg tylny LM, rozgałęziające się promieniście na pograniczu trzonu i rogu tylnego łakotki bocznej, z zajęciem dolnej powierzchni stawowej LM - obraz zmian degeneracyjnych i pęknięcia na tle zwyrodnieniowym. Poziome pęknięcie trzonu i rogu tylnego łakotki przyśrodkowej z objęciem dolnej powierzchni stawowej MM. Wiązadło krzyżowe przednie jest nieco "skrócone", bliższy odcinek ACL wykazuje ścieńczenie i zatarcie konturów - może odpowiadać zmianom bliznowatym, pourazowym / pooperacyjnym. Ciągłość ACL jako całości jest zachowana. Cechy naderwania (odległego) wiązadła pobocznego strzałkowego z nieregularnym pogrubieniem LCL i niejednorodnie podwyższonym sygnałem wiązadła. Umiarkowane ścieńczenie chrząstki stawowej w przedziale przyśrodkowym i bocznym. Płyn szerokości do 1 cm w kaletce brzuchato-półbłoniastej. WYNIK BADANIA MR cd. Lekarz opisujący: Dr n. med. Dąbrówka Sokołowska-Dąbek specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej numer prawa wykonywania zawodu: 6454552 strona 2/2 Poza tym obraz PCL, MCL, struktur kostnych i dołu podkolanowego w granicach normy. Wnioski: Degeneracja i pęknięcie trzonu i rogu tylnego LM. Pęknięcie trzonu/rogu tylnego MM. Patella alta. Stan po naderwaniu proksymalnej części ACL. Odległe naderwanie LCL.

Jaki wywiad, opinia ORTOPEDY, MRI do interpretacji klinicznej
" adanie : MR stawu kolanowego lewego MR stawu kolanowego wykonano w sekwencjach Ax T2 *gre, Sag T1 FSE, Sag PD fat sat FSE, Cor STIR FSE, Cor PD, ACL PD fs FSE w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych, w warstwach grubości 1 mm, 2 mm, 4 mm. Dane kliniczne: stan po odległej artroskopii kolana lewego, po przebytych urazach skrętnych; aktualnie ból i ograniczenie ruchomości w stawie OPIS BADANIA: Wysokie ustawienie rzepki, wskaźnik Insalll Salvati około 1,7. Boczne przyparcie rzepki. Niejednorodna struktura sygnału chrząstki stawowej rzepki - obraz chondromalacji I stopnia. Poziome pasmo podwyższonego sygnału widoczne jest podtorebkowo w trzonie łakotki bocznej, z niewielkim przejściem na róg tylny LM, rozgałęziające się promieniście na pograniczu trzonu i rogu tylnego łakotki bocznej, z zajęciem dolnej powierzchni stawowej LM - obraz zmian degeneracyjnych i pęknięcia na tle zwyrodnieniowym. Poziome pęknięcie trzonu i rogu tylnego łakotki przyśrodkowej z objęciem dolnej powierzchni stawowej MM. Wiązadło krzyżowe przednie jest nieco "skrócone", bliższy odcinek ACL wykazuje ścieńczenie i zatarcie konturów - może odpowiadać zmianom bliznowatym, pourazowym / pooperacyjnym. Ciągłość ACL jako całości jest zachowana. Cechy naderwania (odległego) wiązadła pobocznego strzałkowego z nieregularnym pogrubieniem LCL i niejednorodnie podwyższonym sygnałem wiązadła. Umiarkowane ścieńczenie chrząstki stawowej w przedziale przyśrodkowym i bocznym. Płyn szerokości do 1 cm w kaletce brzuchato-półbłoniastej. WYNIK BADANIA MR cd. Lekarz opisujący: Dr n. med. Dąbrówka Sokołowska-Dąbek specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej numer prawa wykonywania zawodu: 6454552 strona 2/2 Poza tym obraz PCL, MCL, struktur kostnych i dołu podkolanowego w granicach normy. Wnioski: Degeneracja i pęknięcie trzonu i rogu tylnego LM. Pęknięcie trzonu/rogu tylnego MM. Patella alta. Stan po naderwaniu proksymalnej części ACL. Odległe naderwanie LCL. "
Do omówienia z lekarzami leczącymi!! , Ważny pełny wywiad, kontekst badania, stan obecny pacjenta...Inne badania, obciążenia chorobowe, wyniki labor; Ważny PACJENT: objawy, dolegliwości, stan zdrowia, stan neurologiczny ; stan psychiczny, sen, inne leki... Jak sprawność , chodzenie etc..
Pozdrawiam i zapraszam